Ach, ten fortepian…

Popularność fortepianu sprawia, iż grę na tym instrumencie podejmuje wielu młodych artystów. Zatem każda forma doskonalenia gry na tym instrumencie przybliża ich do ideału. Oczywiście droga do niego jest kręta i długa, ale można ją skrócić, chociażby dzięki warsztatom pianistycznym. Taka okazja pozalekcyjnej formy edukacji wydarzyła się w naszej szkole w dniu 17 listopada, dzięki zorganizowanym przez sekcję fortepianu warsztatom, które poprowadziła mgr Dorota Skibicka z Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie.

Jeśli ktoś pomyślał, że gra na fortepianie to tylko monotonne i długie ćwiczenie jest w błędzie. Podczas naszych warsztatów pianistycznych tańczyliśmy walca, śpiewaliśmy piosenki, skakaliśmy pajacyki, dyskutowaliśmy na poważne tematy i żartowaliśmy (o basenie, skokach spadochronowych, narzędziach budowlanych i wielu innych).

Podsumowując i nawiązując do słów prowadzącej warsztaty, można zadać sobie pytanie: czyż gra na fortepianie to nie czysta fizyka połączona z wyobraźnią i wrażliwością?