„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – relacja z wieczoru jubileuszowego

Któż z nas nie lubi świętować? A jeśli do świętowania jest aż potrójna okazja, nie można przejść obok tego obojętnie. W dniu 1 lutego 2020 roku, w sali widowiskowej JDK, z okazji 70-lecia działalności Jasielskiego Domu Kultury, 50 lat istnienia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopniaim. W.Lutosławskiego w Jaśle oraz 25 lat aktywności Młodzieżowej Orkiestry Dętej, działającej przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Jaśle i Prywatnej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Jaśle, odbył się koncert świąteczno-noworoczny, rozpoczynający rok jubileuszowy, w którym wykonawcami byli wychowankowie i pracownicy zacnych Jubilatów. Z racji okresu świąteczno-karnawałowego, licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać opracowań kolęd i pastorałek, a także aranżacji przebojów muzyki popularnej.

Na jednej scenie wystąpili:
Novi Band – zespół instrumentalny współpracujący z Jasielskim Domem Kultury w składzie:
Wojtek Nowicki – piano (kierownik zespołu),
Marek Konieczny – gitara,
Adrian Faryj – saksofon,
Jurek Grzesik – bass,
Michał Dudek – perkusja oraz  gościnnie Kacper Nowicki – instrumenty perkusyjne.
Z zespołem wystąpili soliści Jasielskiego Domu Kultury: Krystian Bąk, Aleksandra Brągiel, Aleksandra Leśniak, Dawid Wojnarowicz, Julia Zielińska oraz zespół wokalny VATRA (opieka wokalna: Ewa Grzebień).

Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod dyrekcją Piotra Dudy (wspierana przez absolwentów i nauczycieli jasielskich szkół muzycznych).
Z orkiestrą wystąpili również soliści:
Małgorzata Dunajska – uczennica Prywatnej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jaśle,
Paulina Pawluś – uczennica z klasy śpiewu Kornelii Wojnarowskiej z Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle,
Szczepan Duda -absolwent  Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jaśle oraz Liceum Muzycznego w Tarnowie,
Jan Baciak -absolwent  Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jaśle oraz absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie, obecnie m.in. nauczyciel fortepianu oraz akompaniator w Prywatnej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Jaśle,
Kornelia Wojnarowska – absolentka Wydziału Wokalnego Akademi Muzycznej w Krakowie, obecnie nauczyciel śpiewu oraz wicedyrektor w Prywatnej Szkole Muzycznej II stopnia w Jaśle.

Wśród wykonawców sobotniego wieczoru znaleźli się również młodzi recytatorzy Jasielskiego Domu Kultury, pracujący pod opieką Heleny Gołębiowskiej: Zuzanna Bernacka, Nadia Czech, Wojciech Knapik, Jonatan Maciejowski oraz Michał Szpak.
W ich interpretacji zgromadzona publiczność wysłuchała poezji o tematyce związanej z Bożym Narodzeniem.

Na zakończenie tej wyjątkowej muzycznej i poetyckiej uczty głos zabrali Gospodarze koncertu: Helena Gołębiowska, pełniącą obowiązki dyrektora Jasielskiego Domu Kultury oraz Renata Osikowicz-Wyroba, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego w Jaśle, a także Zastępca Burmistrza Miasta Jasła, Elwira Musiałowicz-Czech. W swych podziękowaniach wyrażali wdzięczność dla wszystkich wykonawców oraz osób, które przyczyniły się do wspólnego świętowania trzech wyjątkowych jubileuszy. Koncert poprowadził Marek Rolek – nauczyciel przedmiotów teoretycznych w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Jaśle oraz Prywatnej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Jaśle.