II Zimowy Przegląd Gitarowy

W dniach 12-13 lutego 2018r. w Szkole Muzycznej w Bobowej odbył się II Zimowy Przegląd Gitarowy. W przeglądzie udział wzięło 51 uczniów ze szkół muzycznych I stopnia. Uczniowie prezentowali się  w dwóch kategoriach wiekowych; do lat 12 i do lat 18. W drugiej kategorii naszą szkołę reprezentowały Zuzanna Karp i Aleksandra Kmiecik z klasy gitary Jarosława Stompla. Zuzanna Karp otrzymała nagrodę II stopnia, a Aleksandra Kmiecik nagrodę I stopnia.

Po zakończonych przesłuchaniach, wszyscy wzięli udział w spotkaniu z lutnikami Piotrem i Pawłem Kowalcze, którzy przybliżyli tajniki pracy lutnika oraz demonstrowali ciekawe instrumenty np. gitarę romantyczną, violę da gamba, lutnię i inne. Na koniec spotkania Aleksandra Kmiecik wykonała utwór na prezentowanej  około stuletniej gitarze romantycznej.

Po pełnym wrażeń spotkaniu z lutnikami odbył się koncert zdobywców GRAND PRIX podczas którego wręczono wykonawcom nagrody.

Zwieńczeniem dnia był koncert znanego duetu LUTEDUO w składzie Anna Kowalska i Anton Birula. Duet zaprezentował utwory muzyki dawnej wykonując ją na lutniach barokowych, gitarze barokowej i teorbanie.