Konkursy Kultury Muzycznej

         W miesiącu kwietniu b.r. odbył się VII Leżajski Konkurs Kultury Muzycznej, w którym udział wzięli uczniowie klasy gitary prowadzonej przez Jarosława Stompla. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników z całej Polski. Odbywał się w formule on-line i swoje nagrania przysłali uczniowie z Warszawy, Gdańska, Płocka, Łodzi, Rzeszowa, Tarnowa, Nowego Targu, i wielu innych miejscowości. Uczennice klasy gitary i fletu zaprezentowały się bardzo dobrze, a ich umiejętności zostały docenione przez jury. W kategorii pierwszej wyróżnienie otrzymała Zosia Gronek (gitara) z klasy drugiej.  W kategorii drugiej  nagrodę II stopnia otrzymała Klara Doniec (gitara) z klasy trzeciej, wyróżnienie Aldona Gorczyca (gitara) z klasy drugiej, wyróżnienie II stopnia otrzymała Gabriela Gustek (gitara) z klasy pierwszej.

              W tym samym czasie, w podobnej formule odbył się XXI Sokołowski Konkurs Kultury Muzycznej. Wśród dużej ilości uczestników z całego kraju, zaprezentowały się uczennice klasy gitary Jarosława Stompla: Klara Doniec, Zosia Gronek, Aldona Gorczyca oraz  Weronika Twarduś i Julia Gancarz z klasy fletu Anny Lorenc. I tym razem nasze młode artystki nie zawiodły oczekiwań. Zosia Gronek otrzymała nagrodę III stopnia w kategorii pierwszej.
W kategorii drugiej  Klara Doniec (gitara) otrzymała nagrodę II stopnia, natomiast Weronika Twarduś  (flet) i Aldona Gorczyca (gitara)  nagrodę III stopnia. Reprezentantką naszej Szkoły w III kategorii była Julia Gancarz (flet), która otrzymała nagrodę II stopnia.

 Gratulujemy młodym wirtuozom !!!