Mini filharmonia dla mini melomanów

Nikomu już nie trzeba tłumaczyć, iż edukacja muzyczna jest nieodzownym elementem kształtowania osobowości, charakteru i kultury młodego pokolenia. Szkoły muzyczne pełnią nieocenioną rolę, zwłaszcza w małych ośrodkach, które są odległe od wspaniałych sal koncertowych i występów uznanych gwiazd. To nie tylko miejsce rozwijania talentów, ale niejednokrotnie serce życia kulturalnego miasta i regionu.
Zatem z wielką radością chcemy przekazać informację, iż w progi naszej artystycznej placówki zawitali najmłodsi melomani, którzy wysłuchali występów swoich rówieśników, grających niemal na wszystkich instrumentach. W audycjach edukacyjnych, które odbyły się w auli naszej szkoły, w dniach 7 i 8 marca 2018 roku zabrzmiały miniatury klasyczne, utwory taneczne, muzyka filmowa, melodie z bajek oraz muzyczne opowieści zawarte w formie radosnych i odrobinę humorystycznych piosenek.
Na scenie wystąpili soliści, zespoły kameralne i wokalne, połączone chóry Państwowej i Prywatnej Szkoły Muzycznej w Jaśle oraz orkiestra smyczkowa Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia i Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jaśle.

Aktywnymi i ciekawymi tajników świata muzyki słuchaczami byli wychowankowie Przedszkoli Miejskich nr 1 i 2 w Jaśle, Bajkowego Przedszkola w Jaśle oraz uczniowie Szkół Podstawowych nr 1,2 i 6 w Jaśle.

Gorąco dziękujemy młodym wykonawcom i nauczycielom za przygotowanie audycji edukacyjnych.