Nasi pianiści w Sanoku

W dniach 4 i 5 lutego 2019 odbył się w Sanoku Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Młody Wirtuoz” w ramach Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Konstancja Zając i Kacper Babiarz z klasy II, Mateusz Wilk z klasy III, Karolina Sroka z klasy IV i Karol Zając z klasy V, wszyscy z klasy mgr Jadwigi Błażowskiej.

Młodych pianistów oceniało międzynarodowe jury, któremu przewodniczyli Prof. Viera Nosina (Rosja), Prof. Andrzej Tatarski (Polska) i Prof. Ludmiła Zakopets (Ukraina).

W gronie ponad 150 dzieci z całej Polski, a także z Rosji, Białorusi oraz Ukrainy nasi uczniowie otrzymali nagrody Srebrnego Wirtuoza (Mateusz Wilk i Karol Zając) oraz nagrody Brązowego Wirtuoza (Kacper Babiarz, Karolina Sroka i Konstancja Zając).

Pięknym zakończeniem konkursu był koncert laureatów, który otworzył ponad 30-minutowy recital Jakuba Depczyńskiego z klasy VI mgr Jadwigi Błażowskiej, laureata najwyższej nagrody – Grand Prix IX Międzynarodowego Konkursu „Młody Wirtuoz” w 2018 roku.

Kubuś otrzymał także dwie nagrody: od Dyrektora Państwowego Wydawnictwa Muzycznego oraz od Pani Profesor Ludmiły Zakopets – zaproszenie do udziału w konkursie pianistycznym we Lwowie.

Jury przyznało także nagrodę i wyróżnienie „Pedagoga Wirtuozów” dla mgr Jadwigi Błażowskiej za osiągnięcia jej uczniów.

Serdecznie gratulujemy!