Nasz uczeń Tomasz Krupa-indywidualnością artystyczną na XIII Międzynarodowym Konkursie „Instrumenty Dęte” w Jastrzębiu Zdroju

Zdjęcie przedstawiające dwóch pedagogów oraz laureata I miejsca w XIII Międzynarodowym Konkursie „Instrumenty Dęte” w Jastrzębiu-Zdroju. Osoby stoją centralnie na scenie utrzymanej w jasnym kolorze. Za nimi czarny fortepian a w tle rzędy szarych foteli dla widowni. U góry zdjęcia wyświetlona zapowiedź występującego ucznia.

W dniach 16-18 listopada br. odbył się w Jastrzębiu Zdroju XIII Międzynarodowy Konkurs „Instrumenty Dęte”. Założeniem tegorocznej edycji konkursu było nie tylko wyłonienie indywidualności artystycznych spośród najzdolniejszych młodych instrumentalistów, ale przede wszystkim spotkanie tych uczestników konkursu, którzy potrafili przygotować niezmiernie wymagający program. Takich było ponad 270 z Polski i świata, bo konkurs ma rangę międzynarodową. Uczestnicy występowali w trzech grupach wiekowych. Poziom wykonania programu w grupie instrumentów dętych blaszanych  oceniało jury złożone z profesorów Akademii Muzycznych w  składzie: przewodniczący- prof. dr hab. Wacław Mulak, prof. Adam Wolny, prof. Maciej Łakomy. Na rangę tego konkursu poza międzynarodowym charakterem, składem jury, dużą ilością uczestników wpływa też fakt, że jego współorganizatorem jest Centrum Edukacji Artystycznej. Tym bardziej cieszy fakt, że nasz uczeń Tomasz Krupa z klasy Tadeusza Wróbla zajął zaszczytne I miejsce. Tomek uczy się gry na puzonie czwarty rok. Jest uzdolniony muzycznie i  chociaż ma dopiero 12 lat to swoją przyszłość wiąże z puzonem.

Jesteśmy z Tomka dumni i życzymy mu kolejnych sukcesów. Gratulujemy nauczycielowi Tadeuszowi Wróblowi i dziękujemy Piotrowi Dudzie za wiele prób i wspaniały akompaniament podczas występu.