Recital dyplomowy Jakuba Depczyńskiego

W dniu 6 maja 2019 roku w auli szkoły miał miejsce recital fortepianowy Jakuba Depczyńskiego. Koncert ten był równocześnie egzaminem kończącym jego 6-letnią naukę w klasie fortepianu Jadwigi Błażowskiej. Tego typu forma egzaminu wydarzyła się po raz pierwszy w historii szkoły. Było to możliwe ze względu na niezwykłe uzdolnienia Kubusia, który jest ponad dwudziestokrotnym laureatem konkursów pianistycznych ogólnopolskich i międzynarodowych.

           Kubuś wielokrotnie rozsławiał naszą szkołę i miasto Jasło. W czerwcu 2018 roku na zaproszenie fundacji „Face of Music” koncertował w auli Akademii Muzycznej „Florianka” w Krakowie. Był to koncert w wykonaniu szczególnie uzdolnionych pianistów młodego pokolenia z całej Polski.

           W lutym tego roku, na zaproszenie Podkarpackiej Fundacji Rozwoju i Kultury, Jakub wystąpił z ponad 30-minutowym recitalem na koncercie laureatów jako zdobywca głównej nagrody Grand Prix konkursu „Młody Wirtuoz” Międzynarodowego Forum Pianistycznego w Sanoku.

           Na recitalu w Jaśle, przy wypełnionej słuchaczami auli naszej szkoły, Jakub wykonał następujące utwory:

F. Chopin – Nokturn e-moll WN29

F. Chopin – Polonez gis-moll WN4

C. Mayer – Etiuda op.149 nr5

M. Magin – Polka

I. Berkowitz – Wariacje a-moll na temat Paganiniego

H. Zimmer – Piraci z Karaibów

Publiczność owacyjnie przyjęła występ Kubusia, nagradzając go długimi i gromkimi brawami. Koncert zakończył się bisem.

          Serdecznie gratulujemy i dziękujemy  Jakubowi za wspaniały recital i życzymy mu wytrwałości i powodzenia w dalszej nauce w szkole muzycznej II stopnia.