Rodzeństwo z Jasła znów na czele!

gitara

Paulina Pietrusza, gitarzystka z Jasła, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego w Jaśle, wygrała w swojej grupie wiekowej VI Ogólnopolski Festiwal Gitarowy „Gitara na Kresach 2014”, który odbył się 2-3 kwietnia br. w Chełmie. Taki sam sukces odniósł jej brat Rafał, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego w Jaśle z klasy gitary mgr Jarosława Stompla w odbywających się w tych samych dniach XI Regionalnych Przesłuchaniach Uczniów Klas Gitary i Zespołów Gitarowych w Strzyżowie.

W Chełmskim festiwalu wystąpiło około 50 gitarzystów z całej Polski. Paulinę, uczennicę mgr Jarosława Stompla, uczęszczającą obecnie do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Krośnie, jury pod przewodnictwem prof. Marka Zielińskiego, doceniło za wspaniałą grę i mistrzowskie wykonanie prezentowanych utworów. Paulina jest wzorową uczennicą i niejednokrotnie odnosiła już sukcesy w grze na gitarze, która jest jej pasją.
W przesłuchaniach w Strzyżowie uczestniczyło blisko 60 gitarzystów. Rafał Pietrusza zdobył tam I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Rafał, podobnie jak siostra, ma na swoim koncie wiele sukcesów gitarowych na szczeblu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.

Paulina i Rafał brali również udział w programie telewizyjnym „Mała orkiestra”, który został wyemitowany 6 grudnia 2013 r. w programie 1 TVP. Zobacz fragment programu.

 

Redakcja Obiektywu Jasielskiego/PSM I st.