Uroczyście, muzycznie, zagadkowo i zabawnie

Któż by pomyślał, iż akt Pasowania na Ucznia stanie się nie tylko okazją do uroczystego świętowania, ale także chwilą zabawy i edukacji. Inaczej być nie mogło, wszakże do grona uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego w Jaśle przyjmowaliśmy młodych artystów, którzy kiedyś w przyszłości będą krzewić kulturę w regionie a być może także i w szerokim świecie.

Uroczystość Pasowania na Ucznia odbyła się dwuetapowo. 26 września do grona społeczności szkolnej przyjęliśmy uczniów cyklu 6-letniego, natomiast 30 września uczniów cyklu 4-letniego. Terminy tych ważnych wydarzeń znakomicie korespondowały z muzycznym kalendarzem – w dniu 1 października 2022 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki.

W tych wyjątkowych dniach zaangażowani zostali reprezentanci niemal całej społeczności szkolnej. W auli PSM wystąpili zarówno uczniowie jak i nauczyciele, zespoły oraz soliści. Nie zabrakło także występów samych pierwszoklasistów – ich muzyczne prezentacje pozostaną w naszej pamięci na wiele miesięcy.

Radosnym zakończeniem tych uroczystości (pełnym ekscytacji, edukacji i zabawy) stały się muzyczne zagadki – tematy z popularnych bajek, style muzyczne i tańce świata. Wiadomo, szkoła ma uczyć, wychowywać i bawić.
Trzymamy mocno kciuki za naszych nowych uczniów. Niech te trzy słowa towarzyszą im przez cały czas pobytu w naszej placówce artystycznej.