Wakacje czas zacząć

Nareszcie mogliśmy zakończyć rok szkolny w pełnym składzie, tak jak to kiedyś bywało. Mało tego, przyjemność wspólnego, uroczystego świętowania odbyła się aż dwukrotnie, gdyż dnia 23 czerwca żegnaliśmy naszych absolwentów, uczniów klas IV cyklu 4-letniego oraz uczniów klas VI cyklu 6-letniego, natomiast dzień później, 24 czerwca, rozstawaliśmy się na czas wakacji z pozostałymi uczniami.

Podczas oficjalnych części, Renata Osikowicz-Wyroba, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle, osobiście wręczała świadectwa ukończenia szkoły, świadectwa z wyróżnieniem, nagrody za osiągnięcia artystyczne i za pracę społeczną oraz listy gratulacyjne.
Jak na szkołę muzyczną przystało, obydwa wydarzenia zakończenia roku szkolnego 2021/2022 uświetnione zostały wystąpieniami uczniów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności, zarówno te z zakresu muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej. 

Cieszy nas również fakt, iż brak obostrzeń epidemicznych pozwolił na tradycyjne spotkanie kulinarno-towarzyskie nauczycieli i uczniów kończących szkołę. I nawet kaprysy sprzętu nagłośnieniowego podczas czwartkowego koncertu, były wyrazem wielkich emocji, które towarzyszą chwilom rozstania. Na pocieszenie pozostaje fakt, iż z wieloma tegorocznymi absolwentami zobaczymy się niebawem, tuż po wakacjach – w szkole II stopnia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obydwu uroczystości.