Warsztaty kontrabasowe

9 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty kontrabasowe. Na nasze zaproszenie odpowiedział doskonały muzyk kontrabasista i przede wszystkim wspaniały pedagog, uczący obecnie w szkołach muzycznych w Niwiskach i Stalowej Woli oraz grający w Filharmonii Podkarpackiej, Pan Wojciech Front.

W warsztatach udział wzięli uczniowie klasy kontrabasu z naszej szkoły oraz ze szkoły muzycznej II stopnia w Gorlicach. Podczas prezentacji utworów, omawiane były szczegółowo zagadnienia wibracji, prowadzenia smyczka, płynnych zmian pozycji, rozluźnienia podczas grania i wiele innych. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali uwag profesora i obiecali wdrożyć je podczas codziennego ćwiczenia 😉 Wykłady były dla nich tym bardziej interesujące gdy dowiedzieli się, że profesor poza nauczaniem w szkole i grą w filharmonii, gra na kontrabasie w prawdziwym zespole rozrywkowym, z którym nagrywa płyty.

Z pewnością dla wszystkich spotkanie to było motywacją do dalszego, intensywnego działania i zarówno uczniowie jak i nauczyciele wypełnili głowy pomysłami oraz inspiracjami do jeszcze lepszej pracy.