Wieczór andrzejkowy w Filharmonii Podkarpackiej

Tego roku nasi uczniowie mieli szansę się przekonać, że wieczór andrzejkowy można „świętować” na wiele sposobów! W tym celu udaliśmy się do Rzeszowa na niecodzienny koncert w Filharmonii Podkarpackiej. Niecodzienny, bo w skład jego repertuaru wchodziła swingująca muzyka jazzowa, którą przeplatały utwory klasyczne. W ten oto sposób, tradycyjny koncert muzyki poważnej przerodził się w prawdziwe, muzyczne show! Solistami tego wydarzenia byli znakomici muzycy – amerykański trębacz Gary Guthman oraz wokalistka Sasha Strunin, a towarzyszyła im orkiestra Filharmonii Podkarpackiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego oraz trio jazzowe w składzie: fortepian, gitara basowa i perkusja.

W trakcie koncertu okazało się, że Gary Guthman to nie tylko wybitny wirtuoz, ale również znakomity konferansjer. Niejednokrotnie rozbawił on całą publiczność swoimi dowcipnymi, polsko-angielskimi dialogami z dyrygentem oraz muzykami orkiestry. To zdecydowanie wprawiło nas wszystkich w dobry nastrój. Po koncercie udało nam się zdobyć jeszcze autografy oraz wykonać pamiątkowe zdjęcie. Nie ma wątpliwość, że wieczór ten zapisze się z pewnością w pamięci wielu z nas!

Po tym wszystkim, pełni pozytywnych wrażeń, udaliśmy się w drogę powrotną do Jasła i już od tego momentu z niecierpliwością oczekujemy kolejnego koncertu, który odbędzie 11 stycznia. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do dołączenia do naszej wycieczki!