Wyjazd do filharmonii

  W dniu 18.10.2013 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się do Filharmonii Podkarpackiej  gdzie wysłuchali koncertu symfonicznego w wykonaniu Bogdana Olędzkiego i Joanny Ławrynowicz. W pierwszej części koncertu zabrzmiała muzyka polska nieco zapomnianych, wybitnych XIX-wiecznych  kompozytorów – Juliusza Zarębskiego i Józefa Wieniawskiego .
  Solistką w tej części koncertu była pianistka Joanna Ławrynowicz – laureatka wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów pianistycznych, propagatorka muzyki polskiej, pedagog Uniwersytetu Muzycznego Fr. Chopina w Warszawie.
W jej wykonaniu wysłuchaliśmy Józefa Wieniawskiego – Koncert fortepianowy g-moll op.20 oraz  trzech bisów, na które złożyły się błyskotliwie i niezwykle pięknie wykonane utwory Fr.Chopina.
W drugiej części koncertu zabrzmiała Ludwiga van Beethovena I Symfonia C-dur op.21 pod wprawną ręką Bogdana  Olędzkiego, cenionego polskiego dyrygenta.
   Po koncercie grono uczniów udało się do artystów po autografy i aby podziękować za doświadczenie pięknych wrażeń muzycznych.
  Wyjazd uczniów do Filharmonii Podkarpackiej zorganizowali nauczyciele przedmiotów ogólnomuzycznych – Małgorzata Bosak-Skrzyszowska, Agnieszka Kudasik, Renata Osikowicz-Wyroba oraz dyrektor szkoły Jan Rysz.
                                                             Małgorzata Bosak-Skrzyszowska